YAKUT (Ruby) –Lİder Taşı


 

Yakut bünyesinde krom ve demir bulunduran bir taştır. Bu iki element sayesinde doğada kırmızının farklı farklı tonlarında bulunabilmektedir. Kur’an-ı Kerim’de adı geçen 3 değerli (Diğerleri İnci ve Mercan’dır.) taştan biri Yakut’ tur. Yakut ismi Latince’de kırmızı anlamındaki “ruber” kelimesinden gelmektedir. Dünyada en değerli taşlar arasında Pırlanta, Zümrüt ve Safir ile birlikte Yakut da ilk sıralarda yer almaktadır.

Eski çağlarda akıl hastalıklarının tedavisinde iyileştirici olarak Yakut kullanılmıştır. Avrupa’da ise belli bir dönem sadece asillerin kullandığı Yakut’ un veba salgınının yayılmasıyla birlikte bu hastalığın tedavisinde de kullanılmaya başlandığı bilinmektedir.

Yakut’ un Şİfa Verdİğİne İnanılan Hastalıklar

Yakut’ un başlıca şifa verdiğine inanılan alanlar, dolaşım sistemi ve kan ile ilgili konulardır. Bağışıklık sistemini desteklediği, enfeksiyonların iyileşmesini hızlandırdığı, cinsel iktidarsızlığa faydalı olduğu, kan hastalıklarına direnci arttırdığı, ateş düşürmede yardımcı olduğu genel kabul gören şifa verici yönleridir. Kadınların adet dönemlerini daha rahat atlatmalarını sağladığı, kemik kaynamasını hızlandırdığı, dalak, lenf ve tansiyon dostu olduğu da bilinmektedir.

Yakut’ un Ruhsal Olarak Güç Verdİğİne İnanılan Alanlar

Yakut cinsel aşırılıkları giderir, zorluklara karşı mücadele azmi verir, içimizdeki sınırlamaları kaldırır, toplum baskısını hafifletir, cesaret arttırır, ego’yu dengeli bir hale sokar, nazara karşı kalkan görevi görür, liderlik etmeyi kolaylaştırır, özgüveni tazeler, dinçleştirir, kalbi aşka açar, mutluluk duygusunu arttırır, sezgileri keskinleştirir, ruhsal ve fiziksel uyuşuklukları uzaklaştırır.

Astrolojİ ve Yakut

Yakut şifalı olduğuna inanılan değerli taşlar arasında en kuvvetli etkilere sahip olanlardan bir tanesidir. Bu nedenle kişisel yıldız haritalarına göre analizin iyi yapılması ve Yakut taşı kullanacak olanların özellikle haritalarında Güneş’in konumunu dikkatlice belirlemiş olması gerekmektedir. Astroloji’de Yakut gezegenlerden Güneş ile temsil edilir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Güneş’in kuvvetlendirilmesi, cesaret, öz güven ve disiplin vermesi, fiziksel yapının güçlendirilmesi için Yakut kullanılabilir. Genel olarak Güneş Aslan Burcu’ nun gezegeni olduğundan, Aslan Burcu insanlarının Yakut taşı kullanması doğrudur diyebiliriz. Ancak bu analizin tam anlamı ile yapılabilmesi ve Yakut’un tüm gücü ile ihtiyacımız olan enerji düzenlemesini bize sağlayabilmesi için; öncelikle uzman bir astrolog tarafından kişisel yıldız haritası analizinizin yapılmasını tavsiye ederiz. Bu tarz analizleri yaptırabileceğiniz, kişisel haritanız için size en uygun taşı belirleyebilecek uzman bir astroloğa www.hintastrologu.com  adresinden “Yıldız Haritasına göre iyileştirici taş belirlenmesi” bölümünden ulaşabilirsiniz.Aslan Burcu için Yakut gibi Kırmızı veya Pembe Turmalin de alternatif olarak kullanılabilir.

Yakut Satın Alırken

Yakut gümüş ya da sarı altın rengi kullanılarak monte edilmiş, ya da sarı renkli metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır. Yakut teninize temas etmediği sürece düzenleyici enerjilerinden faydalanabilmeniz mümkün değildir.

Yakut Uyumlaması

Yakut mutlaka Pazar günü sabahı erken saatlerde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır.Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış, kullanacak kişiye uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir. Yakut değerli taşlar arasında en kuvvetli enerji titreşimlerine sahip olduğu inanılanlardan bir tanesidir. Bu sebeple Yakut ile oluşturulmuş takıları, diğerlerinden ayrı bir kutuda muhafaza etmeniz gerekir.Uyumlama işlemi için gerekli olan bilgi, satın alınan ürün ile birlikte gönderilmektedir.

Değerli Taşlar ile ilgili sitemizde verilen bilgiler teşhis ve tedavi amaçlı değildir. Tıbba yardımcı unsurlar olan bilgilerin derlemesinden oluşmuştur ve sağlık hizmeti amacı gütmemektedir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa ilk önce doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.